9.25.2018

Найчастіший вид помилки - неповнота знань...

Найчастіший вид помилки - неповнота знань, 

що не розпізнається як «неповнота», а приймається за істину, тобто незнання приймається за знання. Неповнота знань це - вид часткового знання: є знання зокрема, але немає знання повної картини того, що відбувається. Це як у відомій притчі про сліпих, які намацували слона. Кожен з них точно визначав деталь, але цілого не міг собі уявити. По окремій деталі не можливо дізнатися про ціле, якщо це ціле ще не було зрозуміло.

Археолог-палеонтолог може по одній знайденій кістці здогадатися про те, кому вона належала. Але він при цьому спирається на знання, отримані в результаті зусиль тисяч вчених, які зібрали і склали мільйон кісток доісторичних тварин. Навіть при такому ретельному дослідженні залишається можливість фантазувати і придумати неіснуючу тварину.
Отже, перше, що необхідно зробити, якщо з'являється підозра про розвиток алкогольної залежності у близької людини, друга, подруги, у себе самої, - ліквідувати прогалини в знанні і розумінні самої проблеми.

У зарубіжній практиці реабілітації та лікування алкогольної залежності найважливішим симптомом вважається «заперечення проблеми», штучне незнання, «нібито нерозуміння» того, що відбувається. Це - «психологічний захист», внутрішній маневр, що дозволяє людині не турбуватися через наяність «зайвих знань» про себе: точне знання змін, що відбуваються, і як наслідок - деградацію і загибель, нікого порадувати не може, а ось потривожити – може за дві секунди. Але знати необхідно! Доводиться долати страх знань - «гнозіофобію».

У вітчизняній наркології, яка ввібрала в себе традиційне для нашої держави суворе, навіть безжалісне, ставлення до людей, цей симптом названий «анозогнозією» ( «нозос» - хвороба, «гнозис» - пізнання, «а» - заперечення). Анозогнозія - мозковий розлад, при якому людина втрачає будь-яку пізнавальну функцію, або взагалі не може вже брати участь в пізнанні світу і стає безпорадним і недоумкуватим.

Однак, факти свідчать, що божевілля або недоумства(розумового розладу) при алкоголізмі не більш, ніж при старінні. Навіть ті деградовані люди, що спились до крайнього ступеня, не втрачають здатності правильно мислити. 

Більш того, факти свідчать про те, що через 6 місяців повної тверезості майже у всіх алкоголіків відновлюється пам'ять і психічне функціонування в повному обсязі.

Алкогольна залежність без «білих плям» Володимир Юрійович Зав'ялов"Пьющая женщина или всё пропало? " 2004 р. _______________

Підписуйтесь на новини сайту "Тверезий Чернігів", та на наші канали у соцмережах, щоб завжди бути проінформованим з важливих алкогольно-тютюнових питань та подій, які відбуваються в Україні та світі.