Я це правильно пояснити:
Кисень, який знаходится у повітрі - це перша їжа у кожної людини. Саме киснем людина живиться кожну хвилину. З киснем через дихання насичується кров - через легені. Люди мало думають про це, саме тому руйнуть табачним димом свої легені, а конкретніше - руйнуються альвеоли легень, які не ніколи відновляться:
Альвеоли (лат. alveolus — комірка, заглиблення, кулька) — кінцева частина дихального апарату легень, основний функціональний елемент легень, через стінку якого здійснюється газообмін.
За структурою — напівсферичне утворення діаметром 200-300 мкм, стінка якого утворена біля пласких клітин респіраторного епітелію. Нагадують міхурці неправильної форми. Альвеоли розділяються міжальвеолярними перегородками товщиною 2-8 мкм. Кожна перегородка є стінкою двох альвеол, у перегородці розташовується густа сітка кровоносних капілярів, еластичних, ретикулярних і колагенових волокон і клітин сполучної тканини. У перегородках часто є пори, якими альвеоли сполучаються між собою. У легенях налічується 600-700 млн альвеол, їх площа коливається в межах 40-120 м² .
Альвеоли вистелені дихальними (сквамозними) і великими альвеоцитами. Дихальні вкривають близько 97 % альвеолярної поверхні і розташовані на власній базальній мембрані. Великі альвеоцити синтезують сурфактант, речовину ліпопротеїнової природи, що вистилає альвеоли зсередини і запобігає злипанню альвеол під час видиху.
Тонка стінка альвеол складається з одношарового епітелію, через який легко проходить газ. Кожна альвеола обплетена густою сіткою капілярів — це розгалуження легеневої артерії. Артерії швидко і легко розтягуються, збільшуючи площу газообміну: у людини масою 70 кг площа альвеол під час вдиху дорівнює 80-100 м² , під час видиху −40-50 м² .
Зруйнована табачним димом альвеоли руйнуються - чорніють і назавжди помирають:
легені померлого курця
На ренгенівських знімках темні плями - це ушкоджені ділянки альвеол легень, які померли назавжди. Мало хто з курців про це знає взагалі.
Наслідки пошкодження альвеол - це обструктивний бронхіт та емфізема легень, яі ведуть до передчасної смерті.
Обструктивний бронхіт - запальний процес у бронхах, при якому відбувається пошкодження прохідність шляхів дихання, називається бронхітом. Згідно МКХ 10, прогресуюча хвороба призводить до порушення вентиляції легень, вражає як наслідок внутрішні органи.
Саме тому - Тютюн - Зброя масового знищення №1 на Планеті. Тютюнопаління руйнує найважливіший орган людини - легені, тобто - руйнується живлення людини киснем, що веде як наслідок до передчаснох смерті!
Чому трапляється так, що людина починає вбивати себе, йти проти інстинкту самозбереження - тобто труїти себя тютюном та алкоголем? Про це на наших заняттях з позбавлення від шкідливих звичок.
______________
Артем Ступаков
Чому трапляється так, що людина починає вбивати себе, йти проти інстинкту самозбереження - тобто труїти себя тютюном та алкоголем? Про це на наших заняттях з позбавлення від шкідливих звичок.
______________
Никотин = C10H14N2 - алкалоид табака с характерным запахом,
ядовитое вещество, сильнодействующий наркотик, который при поступлении в
организм человека вызывает патологические изменения и сильную зависимость, что
приводит к болезням внутренних органов и преждевременной смерти.
Никотин - высокотоксичен, является ганглионарным ядом(так
называемых ганглионарных алкалоидов, т.е.действующих на ганглии вегетативных
нервов-большинство алкалоидов пиридиновой структуры проявляют преимущественное
действие на вегетативную нервную систему), поражает ЦНС; чрезвычайно токсичен
для хладнокровных животных и насекомых.
Как только никотин попадает в организм, он быстро распространяется по крови и может преодолевать гематоэнцефалический барьер. В среднем достаточно 7 секунд после вдыхания табачного дыма, чтобы никотин достиг мозга.
Как только никотин попадает в организм, он быстро распространяется по крови и может преодолевать гематоэнцефалический барьер. В среднем достаточно 7 секунд после вдыхания табачного дыма, чтобы никотин достиг мозга.
Действует как нейротоксин, вызывая паралич нервной системы
(остановка дыхания, прекращение сердечной деятельности, смерть). Средняя
летальная доза для человека — 0,5-1 мг/кг, для крыс — 140 мг/кг через кожу и 50
мг/кг орально, для мышей — 0,8 мг/кг внутривенно и 5,9 мг/кг при
внутрибрюшинном введении.
Наименование «никотин» происходит от латинского названия
табака Nicotiana tabacum, которое, в свою очередь, придумано в честь Жана Нико
— посла Франции при португальском дворе, который в 1560 году отправил немного
табака королеве Екатерине Медичи.
В официальном списке ядов, канцерогенов никотин не значится,
в списке наркотиков никотина тоже нет, однако смертельная доза никотина для
человека составляет 1 мг на 1
кг массы тела, употребление никотина вызывает стойкую
наркотическую зависимость.
Артем Ступаков
Підписуйтесь на новини сайту "Тверезий Чернігів", та на наші канали у соцмережах, щоб завжди бути проінформованим з важливих алкогольно-тютюнових питань та подій, які відбуваються в Україні та світі.