10.10.2024

Куріння на ходу на вулицях України це норма

 

КУРІННЯ НА ХОДУ НА ВУЛИЦЯХ УКРАЇНИ ЦЕ НОРМА - ніхто не скаржиться на це і немає громадського обговорення цього в суспільстві:
в Україні на вулиці сигаретний дим всюди... не потрібно купувати отруту в пачках, достатньо погуляти вулицями годину і будеш обкурений капітально... вони навіть не вмикають мізки, що є люди, які не хочуть дихати цією отрутою, але їм напевно здається, що всі такі як і вони... навіть коли робиш їм зауваження, можеш за це отримати по пиці.

ЯПОНІЯ
Ще зовсім недавно було багато людей, які палили на вулиці просто на ходу, а також у ресторанах і кафе, не звертаючи уваги на інших відвідувачів. Але 2002 року вперше в Японії в токійському районі Тійода спеціальною постановою було заборонено куріння на певних ділянках вулиць, у місцях великого скупчення людей. Це була перша ластівка, за якою потягнулися наступні - місцеві муніципалітети повсюдно стали забороняти паління на ходу, а заразом із забороною на паління було встановлено заборону на кидання недопалків.

У токійському районі Мінато першого липня 2014 року було введено «Тютюнові правила Мінато» і визначено спеціальні місця для курців. Скрізь, крім цих спеціальних місць, чи то на вулиці, чи то в парку, чи то на дитячому майданчику тощо, палити і кидати недопалки категорично заборонено. Ба більше, стосовно тих, хто порушує ці правила, можуть бути застосовані адміністративні санкції. У районі Тійода, наприклад, розмір штрафних санкцій за паління на ходу або кинутий недопалок може досягати суми в 20 тис. єн (станом на липень 2015 року - 2000 єн).
Куріння на ходу при великому скупченні людей може призвести до опіків і до нанесення матеріальної шкоди, такої, наприклад, як псування одягу, а кинутий недопалок може випадково підібрати маленька дитина і засунути собі в рот. Але, звісно, найбільша небезпека полягає в тому, що цигарка в руці дорослого, який йде вулицею, за висотою перебуває якраз на рівні обличчя маленької дитини. І якщо за паління на ходу застосовуються тільки штрафні санкції, то в разі опіку від сигарети порушнику може бути пред'явлено набагато більш серйозне звинувачення в нанесенні ненавмисних тілесних ушкоджень.

Заборона на куріння на ходу в містах і пов'язані з нею штрафи - це захід, який все частіше зустрічається в різних країнах світу. Мета таких заборон - поліпшення якості повітря, захист здоров'я громадян, які не палять, і створення більш чистого міського середовища. Де діють такі заборони? Точний список країн, де діє заборона на куріння на ходу, постійно оновлюється. Однак, такий захід досить поширений у: Європейських країнах: Багато європейських міст і країн запровадили повні або часткові заборони на паління в громадських місцях, включно з вулицями. Країнах Північної Америки: Особливо у великих містах США і Канади діють суворі обмеження на куріння в громадських місцях. Австралії та Нової Зеландії: Ці країни також активно борються з курінням, і заборони на куріння на ходу там не рідкість. Азіатських країнах: Деякі азіатські країни, особливо ті, що прагнуть високих стандартів життя та охорони здоров'я, також вводять подібні заборони.

Живіть Тверезо!