Теплотворна здатність (теплота згоряння) - основний показник палива, характеризує кількість теплоти, що виділяється під час повного згоряння палива масою 1 кг або об'ємом 1 м³ (1 л).
Найчастіше теплотворна здатність вимірюється в Дж/кг (Дж/м³; Дж/л). Теплота згоряння визначається хімічним складом горючої речовини.
Вона залежить від:
горючих складових палива (вуглецю, водню, горючої сірки тощо); вологості та зольності палива. Чим вища теплота згоряння палива, тим менша його витрата. Тому теплотворна здатність є однією з найбільш значущих характеристик палива. Для порівняльних розрахунків використовують так зване "умовне паливо", що має теплоту згоряння, яка дорівнює 29308 кДж/кг (7000 ккал/кг).
Під час аналізу палива і в теплотехнічних розрахунках використовують такі поняття, як "вища теплотворна здатність" і "нижча теплотворна здатність".
Вища теплотворна здатність (вища теплота згоряння) - кількість теплоти, що виділяється під час повного згоряння палива, охолодження продуктів згоряння до температури палива і конденсації водяної пари, що утворилася під час окислення водню, що входить до складу палива.
Нижча теплотворна здатність (нижча теплота згоряння) - кількість теплоти, що виділяється при повному згорянні палива без конденсації водяної пари.
Це всё, що треба знати про "кілокалорії" в алкоголі.
Бути обізнаним - це означає жити тверезо!