11.09.2019

Вейпінг може спричинити проблеми з серцем. Чому пояснюють вчені

на двох мовах/на двух языках


Люди часто використовують електронні сигарети, щоб кинути курити, або вважають вейпінг менш шкідливим.
Проте дослідження, опубліковане в журналі Cardiovascular Research, виявило, що вейпінг не такий вже безпечний. Він може спричинити проблеми із серцем.

Відомо, що дрібні частинки, що містяться в забрудненому повітрі, потрапляють в кровотік і безпосередньо впливають на серце. 
Дослідження показало, що електронні сигарети можуть шкодити так само.
Лорен Волд, директор біомедичних досліджень в Університеті штату Огайо, каже, що наука ще недостатньо дослідила наслідки вейпінгу: 
"Багато людей думає, що ці продукти безпечні, але є все більше причин турбуватися про їх вплив на здоров'я серця".

За його словами, в електронних сигаретах є такі інгредієнти, як метали, ароматизатори і тверді частинки, а також нікотин, які можуть викликати проблеми з серцем.
Частинки в кровотоці можуть підвищувати кров'яний тиск, частоту серцевих скорочень, ригідність (жорсткість) артерій і запалення, які пов'язані з серцевими захворюваннями.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість вейперів зросла з 7 мільйонів в 2011 році до 41 мільйона в 2018-му, і, згідно з прогнозами, до 2021 року користувачів електронних сигарет буде 55 мільйонів.
Раніше Міністерство охорони здоров'я попереджало, що вейпінг – небезпечний.
джерело

russian:
Вейпинг может вызвать проблемы с сердцем. Почему, объясняют ученые

Люди часто используют электронные сигареты, чтобы бросить курить, считая вейпинг менее вредным.
Однако исследование, опубликованное в журнале Cardiovascular Research, показало, что вейпинг не так уж безопасен и может вызвать проблемы с сердцем. Об этом сообщает Европейское общество кардиологов.

Известно, что мелкие частицы, содержащиеся в загрязненном воздухе, попадают в кровоток и оказывают непосредственное влияние на сердце. Исследование показало, что электронные сигареты могут вредить точно так же, как и обыкновенные сигареты. 
Лорен Волд, директор биомедицинских исследований в Университете штата Огайо, говорит, что наука еще недостаточно исследовала последствия вейпингу:
"Многие люди думают, что эти продукты безопасны, но есть все больше причин беспокоиться об их влиянии на здоровье сердца".

По его словам, в электронных сигаретах есть такие ингредиенты, как металлы, ароматизаторы и твердые частицы, а также никотин, которые могут вызвать проблемы с сердцем.
Частицы в кровотоке могут повышать кровяное давление, частоту сердечных сокращений, ригидность (жесткость) артерий и воспаления, связанные с сердечными заболеваниями.

По данным Всемирной организации здравоохранения, количество вейперов выросло с 7 млн. в 2011 году до 41 миллионов в 2018-м, и, согласно прогнозам, к 2021 году пользователей электронных сигарет будет 55 млн. чел.

Ранее Министерство здравоохранения Украины предупреждало, что вейпинг - опасен.

Електронні сигарети так само небезпечні для здоров’я як і звичайні

_____________

Підписуйтесь на новини сайту #ТверезийЧернігів та на наші канали у соцмережах, щоб завжди бути проінформованим з важливих алкогольно-тютюнових питань та подій, які відбуваються в Україні та світі.