12.04.2019

Битва за спиртНовини від нової влади: 
"спирт повинен бути тільки українським!" але чому не державним?
Насправді нічого дивовижного не відбувається, вони просто ділять між собою ринок виробництва спирту... нова влада - нові господарі алкогольної отрути. Як це вплине на споживання алкоголю? - та ні як не вплине!

Маскування приватного підприємства під термін "державне" - це схема.
Державне підприємство (скор. ДП) — підприємство, що діє на основі державній власності або підприємство, у статутному капіталі якого частка державної власності становить 50 і більше відсотків. Тобто засновником державного підприємства можуть бути приватні особи(підприємці)  зі своєю часткою до 49%, тому називати таке підприємство державним лише тому що у держави 50+1% не буде коректним, бо це є "державно-приватні комерційні підприємства" -  це і є насправді їх реальна назва. 
Але населення сприймає "державні підприємства" як казенні, тобто ті, що засновані державою (Казе́нне підприє́мство — юридична особа, створена державою як єдиним засновником. Майно юридичної особи цього виду належить не самій особі, а засновнику, тобто державі).
Якщо уважно почитати закон про державні підпиємства, то стане зрозумілим, що державні підпиємства УРСР та сучасної України це взагалі різні структури за смістом керування, власниками та розподілом доходу. Якщо у законі УРСР "Про державне підприємство (об'єднання)" від 1987 року у ст.5 та ст.6 є пункти: "Підприємство  діє  на основі соціалістичної законності... Соціалістичне самоврядування  реалізується  в  умовах широкої гласності шляхом  участі  всього  колективу  та  його  громадських організацій  у  виробленні  найважливіших  рішень і контролі за їх виконанням, виборності керівників та єдиноначальності в управлінні підприємством..." то у сучаному українському законодавстві про державне підприємство таких пунктів вже немає.

Сучасне законодавство України про державні підприємства вимагає від їх засновників статути, згідно яких на  кожному державному підприємстві створена комерційна структура, яка арендує державне майно та керується законами вільного ринку, а не планової соціалістичної законності. 

27 березня 1991 року Л. КРАВЧУК підписав ЗАКОН УКРАЇНИ "Про підприємства в Україні" у якому запровадив особливості створення, ліквідації, реорганізації, управління та діяльності  підприємств:
Стаття 2. Види підприємств
1. В Україні можуть діяти підприємства таких видів:
-приватне підприємство, засноване на власності фізичної особи;
-колективне підприємство, засноване на власності трудового колективу підприємства;
-господарське товариство;
-підприємство, яке засноване на власності об'єднання громадян;
-комунальне підприємство, засноване на власності відповідної територіальної громади;
-державне підприємство, засноване на державній власності, в тому числі казенне підприємство. 

Голова Верховної Ради
Української РСР  
Л. КРАВЧУК м. Київ
27 березня 1991 року
N 887-XII

Навіщо у законі було вводити термін державне підприємство, якщо вже є казенне підприємство, у якому відсутня приватна частка? Маскування приватного підприємства під термін "державне" - це схема. Так на підприємство з бюджету заходять державні гроші і це дуже зручно, щоб робити бізнес - це дуже зручна та надійна схема.

На сьогодні законодавство схематично окреслює коло повноважень органу управління "державного" унітарного підприємства (керівника), при цьому ці норми не зосереджені в одному системному акті, а розпорошені у великій кількості правових актах. Недостатньо врегульовано діяльність "державних" комерційних та казенних підприємств, відсутній чіткий порядок створення "державних" комерційних та казенних підприємств, управління ними.

Той, хто писав Закон  "Про підприємства в Україні" у 1991 р. був великим винахідником корупційних схем, на які зараз так скаржиться президент Зеленський.
Президент Володимир Зеленський на представленні нового голови Тернопільської області заявив, що більше половини виробництва "державного" підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт" знаходиться в "тіні".

"Така у мене є статистика, тобто більше половини, 55% виробництва "Укрспирту" в тіні, "державні" заводи контролюються кримінальними угрупованнями більше 10 років", - звернувся президент до учасників наради.russian:
Напомним, президент Владимир Зеленский на представлении нового главы Тернопольской области заявил, что более половины производства государственного предприятия спиртовой и ликеро-водочной промышленности "Укрспирт" находится в "тени".
"Такая у меня есть статистика, то есть больше половины, 55% производства сейчас "Укрспирта" в тени, государственные заводы контролируются криминальными группировками более 10 лет", - обратился президент к участникам совещания.

В законопроект президента Владимира Зеленского по приватизации ГП "Укрспирт" вернули норму об обязательном использовании для производства алкоголя только украинского спирта. Об этом сегодня шла речь на заседании экономического комитета ВР, передает УНН.

В частности, при рассмотрении поправок в первой редакции проекта Закона Украины №2300 депутаты вернули в него норму об "украинском спирте".
Она и сегодня есть в действующем законодательстве: "Производство алкогольных "напитков" для реализации на территории Украины осуществляется с использованием спирта этилового ректификованного, коньячного и плодового и зернового дистиллята, спирта этилового ректификованного виноградного, спирта этилового ректификованного плодового и виноградного дистиллята спиртового, имеющих статус украинских товаров соответствии с Таможенным кодексом Украины".

В первой проголосованной редакции проекта Закона Украины 2300 - норму исключили. А вот сейчас вернули, добавив временные ограничения.
Так, производство алкогольной продукции нужно будет осуществлять исключительно из спирта, "имеющего статус украинских товаров в соответствии с Таможенным кодексом Украины" до 1 января 2024 года.
Напомним, ранее исключения нормы об "украинском спирте" раскритиковали эксперты, заявив, что это еще больше тенизирует рынок и спровоцирую массовую фальсификацию алкогольной продукции.
_____________

Підписуйтесь на новини сайту #ТверезийЧернігів та на наші канали у соцмережах, щоб завжди бути проінформованим з важливих алкогольно-тютюнових питань та подій, які відбуваються в Україні та світі.